09/03/2020

ערוץ לאומנות

מה זה ערוץ לאומנות
הירשמו כמנויים לערוץ לאומנות ביוטיוב  

ערוץ לאומנות

כדי להבין את הערוץ צריך להבין מה היא לאומנות: לאומנות היא לאומיות מתקדמת. כשלאומיות מתבססת על שיתוף פעולה של קבוצה על בסיס מאפיינים תרבותיים משותפים למען הגדרה עצמית ועצמאות פוליטית של הקבוצה הלאומית. לאומנות היא כבר שלב אחד גדול יותר שבו הלאום מחפש להרחיב את כוחו ואת השליטה הטריטוריאלית שלו, תמיד נגד קבוצות ועמים אחרים. לאומנות ישראלית לפיכך שמה בראש המטרה שלה את עם ישראל ואת כלל היכולות הגאופוליטיות של עם ישראל, כשגאופוליטיקה היא הבסיס להתעצמות של כל קבוצה. היא יכולה לקבוע כי קבוצה לא תהייה מעצמה בגלל גאוגרפיה ושאר מאפיינים לקויים או שהיא תקבע כי קבוצה תהייה מעצמה בצורה הסתברותית ללא קשר למנהיגים שלה.

ערוץ לאומנות שם לעצמו כמטרה לפתח את עם ישראל לעם שיש לו מדינה שהיא מעצמה וכמובן שהעוצמה נובעת מהגאופוליטיקה של עם ישראל וכל פעולה שהוא לוקח על עצמו חייבת להיות בהתבסס על המציאות הגאופוליטית על היכולות שלו על המצב מסביב במזרח התיכון ובשאר העולם. הידע שהערוץ מספק לצופים אמור לפתח קונצנזוס, כלומר הסכמה לאומית רחבה, על הגאופוליטיקה והיכולות של עם ישראל בסביבה שלו ובעולם ויחד עם זאת לסייע לדור חדש של מנהיגים צעירים, מכל סוגי המנהיגות, לצמוח דרך הבנה ראליסטית של המציאות ולסייע שלב אחרי שלב להעצים את ישראל.

עכשיו פה אני צריך להסביר למה הכוונה ראליזם כי ראליזם הוא שני דברים. הראשון זה ראיית הקבוצה וכל קבוצה כמי שחותרת לעוצמה וכי המטרה של הקבוצה היא להתעצם כלכלית, דמוגרפית, גאוגרפית ועוד למען כוח צבאי וכוח מדיני נגד קבוצות אחרות. עכשיו זה מתיישב מעולה עם לאומנות ויש את החלק השני והוא ראייה של המציאות בדיוק כפי שהיא כל קבוצה שבט, לאום, מדינה, עיר, זרם דתי וכו' בדיוק כפי שהקבוצה רואה ופעולת ולהעריך יכולות ועוצמות לפי היכולות והעוצמות ולא לפי הדימוי של העולם. כלומר לא להסתכל על העולם מעיינים קפיטליסטיות, או ריכוזיות, או ליברליות, או דתיות, או חילוניות, או אפילו ישראליות אלא לבחון כל מקרה לגופו ולמה שהוא באמת אחרת תמונת המציאות תהייה תמונה מעוותת ולא נכונה ולכן גם הפעולה שאנחנו נתכונן אליה למען ההעצמה של ישראל תהייה פעולה לא נכונה כי היא תבסס על מידע לא נכון בדיוק כמו במצב שבו איש מודיעין היה מוסר מידע לא נכון למצביא בשדה הקרב מה שהיה מוביל להפסד.

ערוץ לאומנות סוקר את המלחמה בסוריה, את המדינה הרוסית, את המזרח התיכון, את סין במזרח אסיה, את ישראל, כלכלות בעולם, את ארה"ב מול אירו-אסיה, סוקר ספרים גאופוליטיים ואת התוכן שלהם שיכול ללמד אותנו על העולם, דמוגרפיות, ההתעצמות הטורקית ומזרח הים התיכון, וכל דבר בישראל במזרח התיכון והעולם שהוא גאופוליטי והערוץ חותר לעשות את זה מתוך מקום כמה שיותר אובייקטיבי.

עכשיו גם בתוך אובייקטיביות יש שני דברים האחד הוא תיאור העולם והמציאות ומסירת פרטים בדיוק כפי שהם בלי לשנות אותם והשני הוא הצגת כל הזוויות וכל השחקנים בכל מצב. ערוץ לאומנות הוא אובייקטיבי רק בחלק הראשון כשאני כן מנסה וחותר תמיד להיות כמה שיותר מדויק, קורא וקורא וחושב על הדברים כדי להציג אותם כפי שהם בצורה הכי טובה שאני יכולה אבל הוא לא אובייקטיבי בהצגת כל הזוויות אלא רק את הזווית הישראלית ומה טוב לישראל וההצגה של הזוויות נעשית רק במצב שהוא מטיב עם ישראל כלומר הסברת המניעים של הצד השני.

לישראל יש את היכולות בסופו של דבר בטווח הרחוק להיות למעצמה עולמית אם היא תבנה את עצמה לאט ובהדרגה לאורך הדורות יש לה את היכולות אבל גם המון קשיים גאוגרפיים וגאופוליטיים והיא לא יכולה באמצעות פעולה אחת מהירה או התלהבות להיות למעצמה למעשה אידאולוגיה היא הדרך האחרונה של ישראל להיות מעצמה בגלל שאידאולוגיות כשמן הן תורות רעיון רעיונות שהופכים להיות משהו מוחלט דרכו צריך לפעול כשהרעיון הופך להיות המטרה עצמה ולא העם אידאולוגיות לא מאפשרות גמישות ואילו ההתעצמות של ישראל דורשת המון גמישות והמון סבלנות והאידאולוגיה היחידה שישראל אמורה לקחת על עצמה כדי להיות למעצמה היא סבלנות, גמישות, וראליזם בשני המובנים שלו.

ופעמים רבות היא תדרוש לזנוח רעיונות ואמונות קודמים ששירתו את השלב ההיסטורי הקודם של ישראל על היכולות שלה באותו הזמן כדי לעבור לשלב הבא עם היכולות החדשות בתקווה משופרות יותר של ישראל.

לסיכום ערוץ לאומנות רוצה לראות את ישראל הופכת להיות למעצמה בעלת היכולות הגאופוליטיות הטובות ביותר שהיא יכולה להשיג דרך התפתחות הדרגתית. הערוץ שואף להסביר לצופיו את העולם כפי שהוא מזווית ראליסטית למען האוריינות הפוליטית של עם ישראל בתקווה לפתח קונצנזוס כמה שיותר לאומני ולסייע בהכשרת דור המנהיגים הבא להתפתחות הדרגתית של עם ישראל. האידאולוגיה היחידה שלו היא ההתעצמות של ישראל ללא שום מחויבות או נאמנות לרעיון, אמונה, תפיסה, או הנחת יסוד כזאת או אחרת חוץ מישראל עצמה וראיית המציאות כפי שהיא ברמה הגאופוליטית מתוך זווית ראליסטית.

להורדת המאמר כקובץ pdf

השאירו תגובה:

עוד כתבות שיכולות לעניין אותך:

13/10/2019
אידיוטים שימושיים
על הבלבול שבשילוב חברה וגאו-פוליטיקה
12/10/2019
אימפריה בלתי נראית
התחרות על אינטליגנציה מלאכותית בין מדינות וכיצד שליטה בה יכולה לכונן דיקטטורות דיגיטליות
14/12/2019
אלוהי האינטרנט
האם הרשת יכולה לשלוט בעולם?
12/10/2019
ארדואן רוצה גרעין?
למה ארדואן מתכוון כשהוא אומר שכל מדינה זכאית לגרעין
22/01/2020
ביקור פומפאו בבלארוס
האם עלולה לפרוץ מלחמה בין רוסיה לפולין בגלל בלארוס?
12/10/2019
האם האסטרטגיה של ישראל נגד איראן כשלה?
בשנים האחרונות ישראל ניסתה ליצור קואליציה בין לאומית בראשות ארה"ב נגד איראן כדי להביס אותה כלכלית. האם ניסיון זה הצליח או לא?
12/10/2019
האם יש עתיד לחקלאות הישראלית
האם לאור הבצורת המזרח תיכונית והמחסור במים החקלאות בישראל יכולה להמשיך להתקיים
19/10/2019
הבלוק הפולני
הקואליציה האנטי גרמנית-רוסית החדשה של פולין
12/10/2019
הגזו-דולר
למה אין מלחמה בין ארה"ב ואיראן
12/10/2019
ההיגיון הכלכלי של הפלישה הטורקית לסוריה
כיצד טורקיה תממן את יישוב הערבים בשטח הכורדי של צפון סוריה
לאומנות גם במדיות החברתיות
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram